Krzepiąca wiedza, że jesteśmy sami

Herbert- przyczajony skunks, ukryty smok:

...i po tej przepitej "patriotycznej" kaszanie, coś na nieco innym poziomie wykonania:

tagi: herbert  tom petty

21 października 2017 02:01

2 lutego 2020 19:59

Znana w całej Europie niemiecka baśń​​​​​​ braci Grimm, znana wszędzie pod jej oryginalnym tytułem Hänsel und Gretel, spłatała niezłego psikusa Herbertowi- umieścił ją w tym swoim dziwnym wierszyku jako archetyp polskich dzieci. Czyżby Anglicy nie czytali bajek braci Grimm?

Brzoza @genezy
2 lutego 2020 21:38

"przyczajony skunks, ukryty smok/przepita patriotycznie"   vs   "Free Fallin"

Jest Pan bezlitosny.

Brzoza @genezy 2 lutego 2020 19:59
2 lutego 2020 23:08

Co do poważnego "Jasia i Gretel" na podstawie Pana Herberta, to chciałbym zauważyć, że w kraju jakoś "królewskim", przesłanie artystyczne o "Upadku" i "dwojga Dzieci" jest takie:

W poważnym filmie dla zdruzgotanych swoich Starców "Grobowiec Świetlików" na podstawie Pana Nosaka (tekściarz, romanista niedokończony, złodziej, członek parlamentu japońskiego, mąż, ojciec) jest zrzut z wielu bombowców zbiorników palących się na drewniane miasto i wielki, niedający się zagasić, pochłaniający wszystko pożar. Ludzie pomagający ludności nie są przedstawieni jako bandyci. Wróg miażdżący jest w oddali i nie ma dostępu do wnętrza Japończyków, którzy wroga nie zapraszaja do siebie, tylko w płominiach krzyczą "niech żyje cesarz". Dwoje mądrych Dzieci szybko klucząc wydostało się z płomieni nad wodę. Ich Mama, która była piękna i dobra została ciężko poparzona. Wkrótce po spotkaniu z swoim Chłopcem zmarła. Było gorąco i kilkunastoletni chłopak widział chyba larwy much wydostające się spod bandaży Mamy. Dbał o swoja kilkuletnią Siostrzyczkę, która nie wiedziała, że Mama nie żyje. Dzieci były dzielne i dbały o siebie nawzajem, Chłopiec był jak dobry ojciec. Kilkuletnia Dziewczynka zmarła z powodu przedłużającego się osłabienia z niejedzenia. Chłopiec pochował Siostrzyczkę jak należy, z Jej laleczką, pudełkiem po landrynkach i pierścionkiem Mamy, który otrzymała Córeczka. Chłopiec był dzielny.

genezy @Brzoza 2 lutego 2020 23:08
2 lutego 2020 23:26

od 9,10 min.  jest o tej bajce Hänsel i Gretel co to Herbert napisał, że w Polsce Hänsel i Gretel chodzili do szkoły... i typ podobne brednie:

Brzoza @Brzoza 2 lutego 2020 23:08
11 marca 2020 07:05

Powinienem dodać "chyba" do "dla zdruzgotany w swoich Starców". Pan Maciejewski pisał, że zasadą jest w Imperiach/Cesarstwach czy w podbitej, złamanej, polskiej, misyjnej potędze traktowanie swoich Weteranów działaniem typu "złoty deszczyk na twarzyczkę".

Nie ma co przechodzić ignorancko obok tak głębokiej Intuicji.

Brzoza @Brzoza 11 marca 2020 07:05
11 marca 2020 07:21

Dodam do Intuicji - z której mogą wychodzić też czasem błędy z powodu złego Jej używania.